CZECH CRYSTAL LION

Czech republic, Poděbrady

Welcome | Vítejte
Logo compeny

novinky


19.1.2020
Pravidelná aktualizace sortimentu v našem E-Shopu.

10.1.2020
Pravidelná aktualizace sortimentu v našem E-Shopu.

více novinek

Kontakty


tel. a fax.:
+420 325 610 160
e-mail:

e-mail E-shop:

mapa firmy:

 
 
 
 

Pískování skla

Tato speciální technika zušlechťování skleněných výrobků umožňuje věrně zobrazit požadovanou předlohu na libovolný předmět ze skla.

Při procesu přenášení motivů na povrch skla používáme speciálních fotografických fólií a šablon pro jedno použití. Tento způsob eliminuje veškeré nedostatky ostatních technologií pískování skla, např. nutné spojky středů písmen nebo emblému u šablon. Technologie fotografických fólií umožňuje kvalitní a s ostatními technologiemi zušlechťování skla nesrovnatelný výsledek.

Pískování skla je velmi ekologický způsob zušlechťování, protože jsou při něm používána prakticky chemicky inertní abraziva na bázi převážně umělého korundu. Technologie neznečisťuje vodu ani ovzduší.
Pískovaný výrobek není z podstaty technologie ani zdraví škodlivý, což např. o nápojovém sklu od některých nerenomovaných, převážně zahraničních výrobců, kteří k nápisům nebo obrázkům na povrchu skla používají barev na bázi těžkých kovů, říci nelze.

Proti technologii malovaných nebo tištěných vypalovaných dekorů, nápisů, log nebo obrázků má pískování pouze nevýhodu v tom, že není barevné. Barvy však lze nahradit tzv. vícevrstevným hloubkovým pískováním. Svoji plasticitou dokáže barvy nahradit a na některých typech výrobků, např. tvarovaných
z ušlechtilé olovnaté skloviny dokonce působí lépe. Je tedy vhodným doplňkem broušených dekorů nebo výrobků s tzv. vysokým smaltem. Vícevrstevnvé pískování se může u některých motivů přiblížit i rytině, avšak
s nesrovnatelně nižší cenou.